De Pony Express National Historic Trail er en United States National Historic Trail til minne om posttjenesteruten gjennom Gamle Vesten, mellom St. Joseph, Missouri og San Francisco, California, fra 3. april 1860 til oktober 1861. Det var et forbløffende faktum at et brev kunne leveres over den 800 mil lange stien på bare ti dager.
Forstå
Det ble etablert i 1859 som Leavenworth and Pike's Peak Express Company i 1859. I 1860 ble selskapet Central Overland California og Pikes Peak Express Company, grunnlagt av William H. Russell, Alexander Majors og William B. Waddell. Så raskt som en ung rytter sprang en sti over halvparten av kontinentet, erstattet teknologien veiene til en rytter. Telegrafen var i stand til å gjøre det samme, raskere og billigere. Og i 1869 gjorde en transkontinental jernbane det mulig å sende varer av hvilken som helst vekt på en rask måte.
Reise langs Pony Express National Historic Trail gjøres i stor grad for den historiske forståelsen av fortiden; Det er imidlertid mange grunner til at du bør besøke stien. Først er selvfølgelig læringen av Pony Express. For det andre er de parallelle historiene om Oregon Trail, California Trail og Mormon Trail. Til slutt vil dine reiser ta deg med langs noen av de mest fantastiske naturene i USA. Denne reiseruten fokuserer på Pony Express, men tar tangenter når de trenger det.
Forberede
Først og fremst skaff deg kart. Det moderne utdanningssystemet tar deg ikke langs stiene; Interstate er designet for hastighet og effektivitet, men Pony Express-stien ble designet for en annen type effektivitet. Effektiviteten var basert på - ikke å gjenskape - hjulet.
Som tidligere nevnt går tre stier i samme generelle retning som Pony Express, og Pony Express benyttet seg av etablerte ruter for å holde utgiftene lave.
Når du reiser utenfor utdanningen, må du holde deg orientert om deg. Det verste som kan skje langs størstedelen av stien er å snu og måtte gå tilbake for å komme tilbake på riktig måte.
Kom inn
Kjøre
Denne reiseruten diskuterer en reisevei fra Missouri til California. Den mest logiske ruten begynner i Missouri og reiser vestover.
Reisemål
Langs stien finner du monumenter, markører, museer og historiske bygninger.
Missouri
- 1 National Frontier Trails Museum, 318 Vest-Stillehavet, uavhengighet, ☏ 1 816 325-7575. Selv om dette ikke er direkte på stien, er dette et flott sted å besøke for å få perspektiv på det historiske landskapet, hvis du begynner turen rundt Kansas City-området.
Missouri er kjent for et par amerikanske presidenter. Mens du er her Uavhengighet, kan du se hjemmet til president Harry S. Truman.
Saint Joseph
- 2 Pony Express Museum, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, tollfri: 1-800-530-5930, faks: 1 816-233-9370. Mar-Nov: M-Sa 09: 00-17: 00, sø 11: 00-16: 00; Des-feb: M-Sa 09.00-16.00, sø 11.00-16.00. Pony Express Museum er et transportmuseum i Saint Joseph, Missouri, som dokumenterer historien til Pony Express, den første raske postlinjen over det nordamerikanske kontinentet fra Missouri-elven til Stillehavskysten. Voksen $ 6, senior $ 5, student $ 3, under 6 gratis.
- 3 Patee House.
Kansas
Iowa
Nebraska
- 5 Rock Creek stasjon, Fairbury.
- 6 California Hill, Brule.
- 7 Ash Hollow State Park, Lewellen.
- 8 Scotts Bluff National Monument/ Mitchell Pass, Gering.
- 9 Chimney Rock National Historic Site, Bridgeport, tollfri: 1 308-586-2581. Daglig 09: 00-17: 00. Voksne $ 3, NPS Pass-kortinnehavere $ 2, barn gratis.
Colorado
Wyoming
- 10 Fort Laramie NHS / Bedlam Ruts, Fort Laramie.
- 11 Registrer Cliff & Sand Point Station, Guernsey.
- Avenue of Rocks, på Poison Spider Road vest for Casper.
- 12 Uavhengighetsrock, på Sweetwater River.
- Devils Gate, på Sweetwater River. En kort tur.
- Sørpass, South Pass i nærheten av South Pass. En kort tur.
- Little Emigration Canyon. Little Emigration Canyon: Mormon Flat til Big Mountain, 4,5 miles 4x4 og hestetilgang (omfattende stisegmenter).
- Oregon Trail Road. Oregon Trail Road: Mills, WY til WYO-220 like nord for Independence Rock, 41,5 miles (Long Hike (tilgang til omfattende stisegmenter))
- South Pass-segmentet. South Pass Segment: Independence Rock to Parting of the Ways, 125 miles (Long Hike (tilgang til omfattende løypesegmenter)); Avskjed av veiene: slutten av South Pass-segmentet
- Fort Bridger til Muddy Creek. Fort Bridger til Muddy Creek: ca. 14 miles (Long Hike (tilgang til omfattende stisegmenter))
- 13 National Historic Trails Interpretive Center, Casper.
Utah
- BLM Backcountry Byway. Fra Fairfield til Ibapah: 133 miles (Long Hike (tilgang til omfattende stisegmenter))
- 14 Camp Floyd State Park Museum.
Nevada
- 15 Fort Churchill State Historic Park, Silver Springs. Fortet beskyttet tidlige bosettere og Pony Express-post går, og opprettholdes nå i en tilstand av arrestert forfall.
California
- 16 B. F. Hastings-bygningen (Pony Express Terminus), 1006 2nd St, Sacramento. Var det vestlige endepunktet til Pony Express. Bygningen er et nasjonalt historisk landemerke og inneholder nå byens besøkssenter.
- Besøkssenter, 1002 2. St., ☏ 1 916-808-7644. Flott utgangspunkt for utflukter i hele Sacramento-regionen. gratis.